• rozwiń

Łysy drapak czy dzieło sztuki? Chcą ocalić rzymską "smutną choinkę"

Foto: PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI Foto: Choinka także własne konto na Twitterze

Były kpiny z jej opadających igieł i gołych gałęzi, ale rzymska choinka zdobyła serca miejscowych i turystów. Teraz są plany, aby ją uratować i przenieść z placu Weneckiego do muzeum.

Świerk, który sprowadzono z Norwegii, według szacunków kosztował miasto około 48 tys. euro. Okazało się, że drzewo po dotarciu do Rzymu obumarło i zamiast budzić podziw, było przykrym widokiem. Wielu twierdziło, że jest to metafora stanu stolicy.

Atrakcja turystyczna

Słabsze i żałośnie zachowane drzewko, w porównaniu z majestatycznymi choinkami w Watykanie i bogatym Mediolanie, wkrótce zyskało jednak rzesze zwolenników. W ostatnich tygodniach stało się jedną z najczęściej fotografowanych atrakcji w Rzymie i to, jak się zauważa, nie z powodu jego urody czy nadzwyczajnych dekoracji, ale smutnego widoku, jaki przedstawia. Bardzo modne stało się robienie selfie na jego tle.

Choinka także własne konto na Twitterze i tam opublikowano informacje o jej "drugim życiu". Tuż po nowym roku pojawił się wpis: "Mówią, że chcą mnie przenieść do muzeum, przesuń się Caravaggio".
Jak podały w sobotę dzienniki "Corriere della Sera" i "Messaggero" rozważa się, by choinkę umieścić w MAXXI - Narodowym Muzeum Sztuk XXI wieku. Plan B zakłada, że drzewko zostanie wykorzystane do budowy domu dla matek, albo przerobione na ołówki, które trafią do szkół  - podaje BBC. Decyzja ma być ogłoszona prawdopodobnie jutro,  podczas konferencji prasowej 8 stycznia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane