• rozwiń

Temat: Chiny

Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek

Przed rokiem inna turystka na lotnisku w Wiedniu chciała wnieść pocisk do samolotu Odtwórz: Przed rokiem inna turystka na lotnisku w Wiedniu chciała wnieść pocisk do samolotu
Przed rokiem inna turystka na lotnisku w Wiedniu chciała wnieść pocisk do samolotu "Źródło: TVN24 BiS"

Rzucenie dwóch monet do silnika samolotu przyniesie szczęście. Z takiego założenia wyszedł pasażer chińskich linii lotniczych. Mężczyzna celu jednak nie osiągnął, a zamiast tego otrzymał wysoki rachunek od przewoźnika za przesunięcie terminu odlotu.

Do zdarzenia doszło 17 lutego br. tuż przed odlotem samolotu z lotniska w Anqing do Kunming w Chinach.

Sprawca, którego przedstawia się jako Lu, przyznał się do rzucenia dwóch monet, o wartości 1 juana każda, do lewego silnika w momencie, gdy personel pokładowy linii Lucky Air sprawdzał osoby wsiadające na pokład maszyny.

Samolotem miało podróżować 162 pasażerów. Miało, bo przewoźnik w wyniku incydentu przesunął termin odlotu na następny dzień, po pełnej kontroli silnika. Sprawa wyszła na jaw, gdy personel naziemny znalazł monety w pobliżu lewego silnika maszyny.

Teraz przedstawiciele Lucky Air domagają się od Lu 140 tysięcy juanów, czyli równowartość około 80 tysięcy złotych, za przesunięcie lotu. Przewoźnik zapowiedział, że będzie domagał się zwrotu całej kwoty w sądzie.

Jak pisze "The Independent", 28-latek tłumaczył, że rzucił monety do silnika podczas wejścia na pokład samolotu, ponieważ myślał, że to przyniesie szczęście.

Nie pierwszy raz

To nie pierwszy przypadek, gdy pasażer próbował wrzucić monety do silnika "na szczęście".

Podobna sytuacja z udziałem pasażera linii Lucky Air miała miejsce w 2017 roku. Inny pasażer, lecący z Szanghaju do Guangzhou liniami China Southern Airlines, próbował wrzucić dziewięć monet. Do celu trafiła wprawdzie tylko jedna, ale i tak opóźniła rejs o pięć godzin.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane