• rozwiń

Temat: Chiny. Gospodarka

Chiny ograniczają Ubera. Bez licencji taksówkarze nie pojadą

Chiny ograniczają Ubera. Bez licencji taksówkarze nie pojadą

Chiny wprowadziły zakaz oferowania przez prywatnych kierowców usług transportowych za pośrednictwem aplikacji umożliwiających bezpośredni kontakt z klientami. W Chinach są to głównie firmy miejscowe, ale także amerykański Uber.

Chiński resort transportu ogłosił w piątek, że tylko licencjonowani taksówkarze mogą korzystać z takich aplikacji.

Wytłumaczono to troską o ochronę pasażerów. Przedsiębiorstwa oferujące taką usługę mają dopilnować, by pasażerów nie przewozili kierowcy bez licencji.

Bardzo popularna

Aplikacje pośredniczące w kontaktach między kierowcami a pasażerami są w Chinach bardzo popularne. Dominują na tym rynku dwie firmy - Didi Dache, wspierana przez internetowego giganta Tencent oraz Kuaidi Dache, za którą stoi grupa Alibaba.

Z aplikacji tych korzystają w Chinach głównie przedsiębiorstwa taksówkowe. Trzeci chiński gigant internetowy - Baidu Inc. - wszedł na ten rynek w grudniu, stawiając na Ubera, który pojawił się w Chinach w połowie zeszłego roku i od razu naraził się na protesty taksówkarzy.

Uber prowadzi działalność w ponad 200 miastach w 45 krajach. Rozwija się bardzo dynamicznie, ale też ma rozliczne kłopoty. M.in. w Korei Południowej, Indiach, kilku państwach europejskich, a także w Kalifornii zarzuca się tej firmie, że łamie przepisy, współpracując z kierowcami, którzy nie mają licencji taksówkarzy. W niektórych krajach Uberowi zabroniono działalności.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane