• rozwiń

Temat: Chiny

Władza odwiedzi szpitale. Wielka kontrola szczepień

Władza odwiedzi szpitale. Wielka kontrola szczepień
Foto: Shutterstock Foto: Chińskie władze rozpoczęły ogólnokrajową kontrolę szczepień

Chińskie władze rozpoczęły ogólnokrajową kontrolę szczepień. Wszystko po odkryciu sprzedaży nielegalnych szczepionek, które były nieodpowiednio transportowane i przechowywane. Według ekspertów, narażało to pacjentów na skutki ubocze, a nawet śmierć.

Władze będą śledzić zakupy, dystrybucję i zapisy szczepionek tak, aby zapewnić, że są legalnie sprzedawane oraz odpowiednio wykorzystywane - wynika z oświadczenia opublikowanego przez chińską Narodową Komisję Zdrowia i Planowania Rodziny.

Wyrywkowe kontrole dotyczyć mają 20 proc. szpitali i klinik. Całkowitą kontrolą zostaną też objęte wszystkie narodowe agencje zapobiegania i kontroli chorób.

Zagrożenie dla pacjentów

W marcu tego roku chińskie władze zobowiązały się do rozwiązania problemu sprzedaży szczepionek na czarnym rynku. Wszystko po tym, jak w prowincji Shandong wykryto nielegalny obrót szczepionkami, które były dostarczane do sprzedawców w innych częściach kraju.

Proceder nielegalnego obrotu oszacowano na prawie 90 mln dolarów.

Szczepionki, które jak podała policja, zostały wykonane przez licencjonowanych producentów, były niewłaściwie przechowywane i transportowane w nieodpowiednich warunkach. Tym samym narażało to pacjentów na skutki ubocze, a nawet śmierć.

 

Zobacz materiał z programu "Świat w południe" w TVN24 BiS o darmowych lekach dla seniorów (12.06.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane