• rozwiń
  • WIG20 2105.88 -0.20%
  • WIG30 2409.13 -0.26%
  • WIG 56121.78 -0.15%
  • sWIG80 11637.53 +0.40%
  • mWIG40 3765.22 -0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Chiny

Chiny chcą znieść limity cen na większość lekarstw

Chiny chcą znieść limity cen na większość lekarstw
Foto: TVN24 Foto: Chiny są magnesem dla producentów leków, sprzętu medycznego i usług szpitalnych

Od 1 czerwca w Chinach zostaną zniesione limity cen na większość leków. Władze chcą, aby konkurencja odgrywała większa rolę w kształtowaniu cen na tym drugim największym na świecie rynku farmaceutycznym - poinformowała we wtorek chińska agencja planowania gospodarczego.

"Zdecydowaliśmy, że od 1 czerwca zostaną zniesione ustalane przez rząd ceny na większość lekarstw w celu polepszenia mechanizmów zakupu leków, kontroli kosztów ubezpieczenia zdrowotnego; chcemy, by ceny handlowe leków były ustalane przez konkurencję rynkową" - napisano w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Komisji Rozwoju Krajowego i Reform (NDRC).

Magnes dla producentów

Chiny są - jak zauważa agencja Reutera - magnesem dla producentów leków, sprzętu medycznego i usług szpitalnych; do 2018 roku wydatki na medycynę mogą sięgać tam do 185 miliardów dolarów.

Eksperci uważają jednak, że decyzja NDRC nie będzie aż tak znacząca, ponieważ około trzech czwartych leków w Chinach sprzedawanych jest poprzez szpitale, a nie w handlu detalicznym.

Chińskie władze zniosły limity cenowe niektórych leków w kwietniu zeszłego roku po tym, jak zostały skrytykowane za to, że kontrola cen spowodowała braki wielu podstawowych medykamentów dla wielu milionów pacjentów cierpiących na nadczynność tarczycy i inne choroby.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane