• rozwiń

Temat: Chiny. Gospodarka

Chiny chcą pomóc sąsiadom. Dają ponad 3 miliardy dolarów

Foto: PAP/EPA Foto: Na szczycie regionalni przywódcy rozmawiają na temat zrównoważonego rozwoju w regionie Azji Południowo-Wschodniej

Władze Chin zaoferowały sąsiednim krajom ponad 3 mld dolarów pomocy i kredytów na poprawę infrastruktury i produkcji oraz walkę z ubóstwem - poinformowały w sobotę chińskie media państwowe. Ofertę skierowano do Kambodży, Wietnamu, Birmy, Tajlandii i Laosu.

Jak poinformował premier Chin Li Keqiang, 1 mld dolarów pójdzie na infrastrukturę, 490 mln - na walkę z ubóstwem, a 1,6 mld to specjalne kredyty na eksport zdolności produkcyjnych Chin - podała agencja Xinhua.

Współpraca za miliardy

Podczas piątego szczytu Współpracy Gospodarczej Subregionu Mekongu (GMS) w Bangkoku Li zadeklarował również 16,4 mln dolarów pomocy na pogłębianie torów wodnych wzdłuż rzeki Mekong w celu zapobieżenia katastrofom naturalnym.

Na szczycie regionalni przywódcy rozmawiają na temat zrównoważonego rozwoju w regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Współpraca gospodarcza grupy GMS, zapoczątkowana w roku 1992, obejmuje sześć krajów położonych wzdłuż rzeki Mekong - Kambodżę, Laos, Tajlandię, Wietnam, Birmę i Chiny, w tym głównie prowincję Yunnan.

Celem działania GMS jest rozwój tych państw poprzez poprawę infrastruktury, promowanie handlu i inwestycji oraz pobudzanie wzrostu gospodarczego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane