• rozwiń

Temat: Chiny

"90 mln rodzin kwalifikuje się do posiadania drugiego dziecka". Populacja wzrośnie do 1,4 mld

"90 mln rodzin kwalifikuje się do posiadania drugiego dziecka". Populacja wzrośnie do 1,4 mld
Foto: Pixabay Foto: Zmiana pozwoli na wzrost populacji do ok. 1,4 mld ludzi do 2030 roku

Ustalenie szczegółów wdrożenia nowej polityki zezwalającej wszystkim parom na posiadanie dwojga dzieci będzie należeć do władz prowincji - poinformował w piątek chiński rząd. Dzień wcześniej Pekin ogłosił decyzję o zniesieniu polityki jednego dziecka. Obowiązywała ona przez ponad 30 lat.

Rozmowa na temat najnowszych zmian w polityce rodzinnej Chin dziś na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 14.30.

Chińska komisja ds. planowania rodziny poinformowała w piątek w oświadczeniu, że pary, które spełniają wymogi umożliwiające posiadanie drugiego dziecka będą nadal potrzebować zgody władz. 

Wzrost populacji

Jednocześnie urząd zapowiedział chęć dalszej liberalizacji tej procedury. Komisja podaje, że 90 mln rodzin w Chinach kwalifikuje się do posiadania drugiego dziecka. Władze szacują, że zmiana w prawie pozwoli na wzrost populacji do ok. 1,4 mld ludzi do 2030 roku.

Informację o odejściu od polityki jednego dziecka przekazała dzień wcześniej agencja Xinhua po zakończeniu czterodniowego plenum Komitetu Centralnego rządzącej Komunistycznej Partii Chin (KC KPCh). „Chiny całkowicie wprowadzą przepisy zezwalające każdej parze na posiadanie dwojga dzieci w odpowiedzi na starzenie się społeczeństwa” - napisano w oficjalnym komunikacie.

Ważna zmiana

Nie podano szczegółów dotyczących daty wprowadzenia nowych przepisów w życie.

Od lat 80. rodziny wiejskie, którym urodziła się dziewczynka, mogły mieć jeszcze jedno dziecko. Później posiadanie drugiego dziecka umożliwiono również rodzinom miejskim w przypadkach, gdy oboje rodzice byli jedynakami. Od 2013 roku dwoje dzieci wolno posiadać wszystkim rodzinom, w których chociaż jedno z małżonków jest jedynakiem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (7)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
PL2016
W Polsce kobiety walczą o legalną aborcję a w Chinach przeprowadzali aborcje z urzędu. A poza tym liczna Chińczyków 1347 mln ludzi w 2013r dla porównania w Rosji 143 mln. Jak się Chińczykom zrobi za ciasno to niech Rosja ma się na baczności.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
blanczofia
Polskie rzady prowadza polityke zero dzieci. Rodziny nie maja na utrzymanie dzieci, ktore czesto odbierane sa z powodu nedzy i bezrobocia.
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane