• rozwiń

Chińczycy przejmują Segway. Konkurenci łączą siły

Chińczycy przejmują Segway. Konkurenci łączą siły
Foto: flickr.com/(CC BY-NC-ND 2.0)/ Howard Ignatius Foto: Amerykański producent jako pierwszy wprowadził na rynek dwukołowe urządzenie służące do przemieszczania się na krótkie odległości

Amerykański producent pierwszego na świecie elektrycznego, dwukołowego i samobalansującego się urządzenia służącego do transportu Segway Inc. został kupiony przez chińską konkurencyjną firmę Ninebot Inc. - poinformowano w środę. Nie podano kwoty transakcji.

W oficjalnym oświadczeniu prezes Segway Rod Keller podkreślił, że "strategiczny sojusz z Ninebot umożliwi dostarczanie bardziej inteligentnych i wartościowych produktów dla naszych klientów". Zakup amerykańskiej firmy potwierdziły też władze Ninebot.

Przejęcie

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że do transakcji doszło w kilka miesięcy po tym, jak amerykańska komisja handlu międzynarodowego (USITC) zgodziła się wszcząć postępowanie w związku ze skargą Segway na chińską konkurencję. Firma z New Hampshire podkreślała, że Ninebot i inne podmioty z Chin naruszają ich patenty i prawa autorskie. Segway domagało się zablokowania importu do USA konkurencyjnych wyrobów z zagranicy.

Innowacyjny pomysł

Amerykański producent jako pierwszy wprowadził na rynek dwukołowe urządzenie służące do przemieszczania się na krótkie odległości - Personal Transporter (PT). Firma opatentowała zastosowany w nim mechanizm samobalansujący. Ich urządzenie skierowane było zarówno do odbiorców indywidualnych jak i komercyjnych.

Ninebot to chiński producent urządzeń do transportu krótkodystansowego z siedzibą w Pekinie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane