• rozwiń
  • WIG20 2407.09 +2.03%
  • WIG30 2734.66 +2.01%
  • WIG 60788.89 +1.76%
  • sWIG80 10986.98 +0.48%
  • mWIG40 4091.27 +1.47%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: USA. Gospodarka

Miliarder skazany za przekupstwo przedstawicieli ONZ

We Włoszech 100 euro łapówki to nie korupcja Odtwórz: We Włoszech 100 euro łapówki to nie korupcja
We Włoszech 100 euro łapówki to nie korupcja "Źródło: TVN24 BiS"

Chiński biznesmen z Makau Ng Lap Seng został skazany przez sąd federalny w Nowym Jorku na karę czterech lat pozbawienia wolności po tym, gdy w lipcu ubiegłego roku został uznany za winnego przekupstwa dwóch przedstawicieli ONZ.

Ng Lap Seng, który od 2015 roku przebywa w areszcie domowym na Manhattanie, został uznany w piątek przez nowojorski sąd za winnego łapówkarstwa oraz prania brudnych pieniędzy.

Sędzia sądu dystryktowego Vernon Broderick nakazał również przepadek 1,5 mln dolarów, które stanowiły aktywa użyte do popełnienia przestępstwa, oraz zapłacenie grzywny w wysokości  miliona dolarów.

Ogromna łapówka

Prokuratorzy w zeszłym roku podczas procesu powiedzieli, że Ng przekazał ponad milion dolarów łapówki byłemu zastępcy przedstawiciela Dominikany przy ONZ Francisowi Lorenzo oraz byłemu przewodniczącemu Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych Johnowi Ashe z Antigui i Barbudy.

Według prokuratorów prowadzących śledztwo Ng przy wsparciu dwóch przedstawicieli ONZ miał nadzieję zbudować w Makau centrum konferencyjne, które przekształciłoby dawną kolonię portugalską w "Genewę Azji". Centrum nie zostało nigdy wybudowane.

Przekupstwo

Lorenzo przyznał się do przekupstwa i prania brudnych pieniędzy, zeznając przeciwko Ng podczas procesu. Ashe, który został oskarżony o podobne przestępstwa, zmarł w 2016 r.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane