• rozwiń

Temat: Unia Europejska

Tusk po ważnej rozmowie ws. CETA. "Wciąż możliwy jest czwartkowy szczyt"

Foto: PAP/ Radek Pietruszka Foto: Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wciąż wierzy w porozumienie

Wciąż możliwy jest czwartkowy szczyt UE-Kanada - napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk po rozmowie z premierem Kanady Justinem Trudeau. Jej tematem było blokowanie przez Belgię podpisania umowy o wolnym handlu UE-Kanada.

- Myślimy, że czwartkowy szczyt wciąż jest możliwy. Zachęcamy wszystkie strony do znalezienia rozwiązania. Wciąż jest czas - napisał Tusk.
Bez przełomu

Premier Belgii Charles Michel poinformował wcześniej Tuska, że nie może dać zielonego światła do zawarcia CETA. Zwołany na poniedziałek komitet konsultacyjny, w którym zasiadają przedstawiciele władz regionalnych i federalnych Belgii, nie był w stanie przełamać oporu Walonii i innych regionów - w tym brukselskiego, wobec CETA.

Wcześniej źródła unijne informowały, że jeśli Belgii nie uda się przełamać impasu w sprawie CETA do poniedziałku wieczorem, przywódcy UE rozważą odwołanie ceremonii podpisania tej umowy, zaplanowanej na czwartek w Brukseli.

 

Wypowiedź Donalda Tuska przed ubiegłotygodniowym szczytem UE (20.10.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane