• rozwiń

Temat: USA

"Miasto duchów" z krwawą przeszłością. Nowy właściciel zapłaci krocie

Cerro Gordo w Kalifornii Odtwórz: Cerro Gordo w Kalifornii
Cerro Gordo w Kalifornii "Źródło: Google Earth"

1,4 miliona dolarów, czyli równowartość ponad pięciu milionów złotych. Za taką kwotę sprzedano właśnie kalifornijskie miasto Cerro Gordo, zwane także "miastem duchów".

Na terenie Cerro Gordo znajdują się 22 budynki, w tym opuszczony hotel, kościół i bar. Miasteczko zajmuje powierzchnię ponad 300 akrów (121 ha) i od dziesięcioleci pozostawało w rękach jednej rodziny.

Teraz jednak uznano, że naszedł moment, aby je sprzedać.

Chętnych nie brakowało

"Miasto duchów" w Kalifornii trafiło na sprzedaż w ubiegłym miesiącu. I ku zaskoczeniu wszystkich, chętnych na jego zakup nie brakowało, o czym w rozmowie z CNN poinformował agent nieruchomości Jake Rasmuson.

- Otrzymaliśmy kilkanaście ofert - powiedział, wskazując, że cena i plany nowego nabywcy zostały ocenione jako najbardziej korzystne dla pamięci o historii miasta.

Cena wywoławcza za Cerro Gordo wynosiła 925 tysięcy dolarów, ale ostatecznie sprzedano je za 1,4 miliona dolarów, czyli równowartość ponad pięciu milionów złotych.

Krwawa przeszłość

Miasteczko powstało w 1865 roku zaraz po odkryciu w okolicy srebra. W pewnym momencie Cerro Gordo było nawet największym ośrodkiem wydobycia srebra w Kalifornii.

Po spadkach cen surowców powoli jednak pustoszało. Dodatkowo ten proces przyspieszały pojawiające się pożary.

Miasteczko wyróżnia także krwawa przeszłość. - W czasach swojej świetności w miasteczku dochodziło średnio do jednego morderstwa w tygodniu - powiedział Rasmuson. - To naprawdę część Dzikiego Zachodu - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane