• rozwiń

Temat: Ropa naftowa

“Ceny ropy wrócą do poziomu 70-90 dolarów”

“Ceny ropy wrócą do poziomu 70-90 dolarów”
Foto: Gazprom Foto: Ceny ropy są najniższe od kwietnia 2009 roku

Ceny ropy naftowej będą w ciągu najbliższych miesięcy wahać się między 70 a 90 dolarów za baryłkę. Eksperci twierdzą, że producenci ropy potrzebują cen ropy na poziomie 90 dolarów za baryłkę, aby przyciągnąć nowe inwestycje i uzyskać odpowiednią marżę - podaje rosyjski serwis Sputnik, który jest propagandową tubą Kremla.

Portal internetowy Sputink News podał te dane powołując się na słowa Bijana Zangeneha, irańskiego ministra ropy. Twierdzi on, że w ciągu najbliższych kilku miesiący ceny ropy wrócą do poziomu 70-90 dolarów za baryłkę.

Jaka cena?

- Spory Republikanów i Demokratów w USA mogą wpływać na ceny ropy naftowej. Jednak przewiduję, że ceny ropy wyniosą 70-90 dolarów za baryłkę - mówił Bijan Zangeneh i dodał, że na wartość surowca będą miały wpływ również decyzje OPEC. - Kartel może wpływać na ceny ropy zwiększając lub zmniejszając dostawy - dodaje.

Tymczasem obecnie ropa wciąż traci na wartości. W poniedziałek baryłka ropy Brent potaniała o ponad 4,5 proc., a jej cena zeszła poniżej 54 dolarów. Natomiast WTI straciła około 3,9 proc. a inwestorzy płacili za baryłkę 51 dolarów. Ceny ropy są najniższe od kwietnia 2009 roku.

Co dalej?

Taka obniżka nie wpływa jednak na decyzje OPEC, które nadal nie chcą ograniczyć produkcji ropy naftowej, o mogłoby wpłynąć na ilość surowca na rynku i zwiększyć jego cenę.

Zdaniem eksperta producentom ropy naftowej powinno zależeć na przywrócenie poziomu ceny w okolicach 90 dolarów za baryłkę.

- Ropa będzie odrabiać straty. Wszyscy producenci potrzebują ceny na poziomie zbliżonej do 100 dolarów za baryłkę, bo ona pozwala na przyciągnięcie kapitału inwestycyjnego oraz wypracowania zysków - tłumaczy Berman.

Tuba Kremla

Media pod marką Sputnik to portal internetowy, sieć lokalnych rozgłośni radiowych i agencja prasowa (RIA Novosti). Zdaniem władz, od których Sputnik jest zależny, nowe media mają być alternatywnym głosem w światowych mediach i nagłaśniać sprawy, o których zachodnie media milczą.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (8)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
PRECZ Z OPĘTANYM KACZYŃSKIM
Wrócą za rok, jak już z Rosji pozostanie jedynie wspomnienie.
  • 6
  • 3
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Piotru70
Rusofobka czy nie rusofobka... prawda jest taka ze Rosja następną zimę spędzi w sandałach.
  • 5
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane