• rozwiń

Polska firma na prestiżowej liście Bloomberga. Spektakularna prognoza

Polska firma w rankingu 50 najciekawszych spółek świata Odtwórz: Polska firma w rankingu 50 najciekawszych spółek świata
Polska firma w rankingu 50 najciekawszych spółek świata "Źródło: TVN24 BiS"

Agencja Bloomberg co roku publikuje zestawienie 50 spółek, które szczególnie warto obserwować w nadchodzącym roku. W najnowszej odsłonie na 2020 rok wśród gigantów takich jak Facebook, Google, Volkswagen czy Bayer znalazł się polski CD Projekt.

W prestiżowym zestawieniu polski producent gier komputerowych wyprzedził dwa tysiące firm z różnych branż.

CD Projekt jest najmniejszą pod względem kapitału spółką w rankingu Bloomberga.

Mimo to autorzy rankingu prognozują jej największy wzrost sprzedaży. Przewidywany jest on na poziomie 446 procent.

Premiera "Cyberpunk 2077"

Zdaniem analityków najnowszy produkt firmy, "Cyberpunk 2077", w roku premiery może sprzedać się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy.

Podczas prezentacji gry na targach E3 2019 w czerwcu br. w Los Angeles studio poinformowało, że premiera odbędzie się 16 kwietnia 2020 roku. Gra rozgrywająca się w otwartym świecie przyszłości ukaże się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

CD Projekt udostępniło również w czerwcu filmowy zwiastun, który - poza spojrzeniem na fabułę - ujawnił postać Johnnego Silverhanda. Wyglądu, a w anglojęzycznej wersji gry także głosu bohaterowi użyczy Keanu Reeves - odtwórca głównej roli w trylogii "Matrix", serii "John Wick" oraz w filmie "Johnny Mnemonic".

CD Projekt RED jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na warszawskim parkiecie notowani są też inni producenci gier komputerowych w tym: 11 bit studios, Playway, CI Games czy Ten Square Games.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane