• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Z polityki do Doliny Krzemowej. Były wicepremier dostał pracę w Facebooku

Spadkobiercy z dostępem do konta zmarłego na Facebooku. Przełomowe orzeczenie Odtwórz: Spadkobiercy z dostępem do konta zmarłego na Facebooku. Przełomowe orzeczenie
Spadkobiercy z dostępem do konta zmarłego na Facebooku. Przełomowe orzeczenie "Źródło: TVN24 BiS"

Były brytyjski wicepremier Nick Clegg przechodzi do Facebooka. Polityk będzie szefem komunikacji i spraw globalnych spółki.

Clegg zastąpi Elliota Schrage’a, który w czerwcu, po 10 latach, zapowiedział rezygnację ze stanowiska. Schrage pozostanie w firmie jako doradca.

Jak donosi Guardian, były wicepremier Wielkiej Brytanii

rozpoczyna pracę w poniedziałek. Przez kilka pierwszych miesięcy będzie pracował w Londynie, jednak na początku przyszłego roku przeniesie się wraz z rodziną do Kalifornii.

Clegg był w latach 2010-2015 wicepremierem w rządzie Davida Camerona. Pełnił także funkcję przewodniczącego Liberalnych Demokratów. Jak zauważa CNBC, jego zatrudnienie wypełniłoby jeden z kilku znaczących dla Facebooka wakatów.

"Cieszę się, że dołączam do Facebooka. Po prawie dwudziestu latach w polityce europejskiej i brytyjskiej jest to dla mnie ekscytująca przygoda" - napisał na Facebooku Nick Clegg.

Rozwiązanie problemów?

Media zwracają uwagę, że zatrudnienie na tak wysokim stanowisku osoby spoza firmy to znaczący krok Facebooka. Do tej pory promowani byli kandydaci blisko związani z założycielem i szefem spółki Markiem Zuckerbergiem.

Cleggowi nie zabraknie na pewno zadań. W ostatnim czasie Facebook spotyka się z rosnącą presją dotyczącą ochrony prywatności użytkowników ze strony europejskich instytucji.

Największy serwis społecznościowy mierzy się także ze skutkami ataku na konta około 29 użytkowników.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane