• rozwiń

Były premier Szwecji na rosyjskim garnuszku. Doradza naftowej spółce miliardera

Były premier Szwecji na rosyjskim garnuszku. Doradza naftowej spółce miliardera
Foto: wikipedia.org Foto: Carl Bildt to były premier Szwecji

Grupa LetterOne, należąca do rosyjskiego miliardera Michaiła Fridmana, poinformowała w czwartek, że mianowała na doradcę zarządu byłego premiera Szwecji Carla Bildta.

Bildt to nie pierwsza osoba, która w ostatnim w czasie dołączyła do LetterOne - spółki działającej w branży naftowej. Wcześniej w grupie Fridmana znaleźli się były brytyjski minister handlu Mervyn Davies oraz były dyrektor generalny BP John Browne.

Zespół światowej klasy

- Cieszymy się, że zebraliśmy zespół doradców światowej klasy, który przyczyni się do wzrostu naszego międzynarodowego biznesu - poinformował Fridman w oświadczeniu.

Miliarder, drugi na liście najbogatszych Rosjan, dorobił się swojej fortuny po upadku Związku Radzieckiego w 1991 roku. W tym roku kupił spółkę DEA od niemieckiego koncerny energetycznego RWE za 5,1 mld euro.

LetterOne wraz z przejęciem RWE Dea przejął koncesje na wydobycie surowców na Morzu Północnym, leżących u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Ma też prawa do wydobywania ropy naftowej i gazu w Norwegii, Egipcie, Libii, Algierii, Turkmenistanie, Niemczech, czy Polsce.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane