• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Temat: Grecja

Były premier Grecji: trudno przewidzieć wynik referendum

Były premier Grecji: trudno przewidzieć wynik referendum. Obie strony popełniły błędy Odtwórz: Były premier Grecji: trudno przewidzieć wynik referendum. Obie strony popełniły błędy
Foto: CNBC | Video: TVN24 BiS Foto: Były premier Grecji Jeorjos Papandreu powiedział w wywiadzie dla tureckiego dziennika "Hurriyet", że nie może czynić żadnych prognoz na temat rezultatu referendum 5 lipca | Video: Były premier Grecji: trudno przewidzieć wynik referendum. Obie strony popełniły błędy

Były premier Grecji Jeorjos Papandreu powiedział w wywiadzie dla tureckiego dziennika "Hurriyet", że nie może czynić żadnych prognoz na temat rezultatu referendum 5 lipca. Zbyt wiele panuje obecnie w Grecji emocji, włączając w to dumę narodową - uznał polityk.

Papandreu wyraził ocenę, że obecny premier Aleksis Cipras powinien w referendum albo zagłosować za propozycjami wierzycieli Grecji, albo też odroczyć plebiscyt i przygotować bardziej szczegółową propozycję wsparcia finansowego dla Grecji.

Problemy Grecji

Cipras popełnił pewne błędy, ale i międzynarodowi kredytodawcy Aten zrobili błąd, podchodząc do problemu tylko pod kątem oszczędności - mówił Papandreu w wywiadzie opublikowanym w czwartek.

- Grecja ma wielkie problemy. Przede wszystkim zbyt rozrośnięty jest sektor publiczny. Mamy też problemy w wymiarze sprawiedliwości, które zniechęcają inwestorów zagranicznych. Trzeba uregulować system podatkowy i rozwinąć nową strategię wzrostu gospodarczego - ocenił były premier.

Dodał, że w razie odrzucenia przez Greków propozycji kredytodawców kluczową sprawą będzie zapanowanie nad sytuacją, która grozi chaosem. - Mam nadzieję, że nie będzie chaosu, ale można oczekiwać problemów. Co na przykład stanie się z euro? - mówił Papandreu dodając, że rząd w Atenach "będzie musiał zapewne coś wydrukować".

- Musimy teraz działać rozsądnie - ocenił były premier.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane