• rozwiń
  • WIG20 2204.74 +0.17%
  • WIG30 2506.95 +0.20%
  • WIG 58153.02 +0.01%
  • sWIG80 11560.91 -0.25%
  • mWIG40 3797.37 -0.04%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:04

Dostosuj

Wenecja chce wprowadzić kolejny zakaz

Będzie opłata za przyjazd do Wenecji Odtwórz: Będzie opłata za przyjazd do Wenecji
Będzie opłata za przyjazd do Wenecji

Szykuje się kolejny zakaz w Wenecji. Burmistrz miasta planuje wprowadzić strefy wolne od dymu w miejscach publicznych.

Pierwsze takie strefy powstaną w zawsze zatłoczonych przez turystów okolicach placu Świętego Marka i mostu Rialto w historycznym centrum.

Jak w Japonii

Jeśli pomysł burmistrza Luigiego Brugnaro zostanie zrealizowany, Wenecja pójdzie między innymi w ślady w Tokio, gdzie zabronione jest palenie papierosów w miejscach publicznych - podkreślają włoskie media. Dodają, że Brugnaro wystąpił z tym pomysłem właśnie po wizycie w stolicy Japonii.

W Wenecji pierwszym etapem będzie wyznaczenie obszarów, które mają być wolne od dymu papierosowego. W magistracie - jak dodano - już działa zespół roboczy powołany do opracowania planu wprowadzenia stosownych przepisów.

Strefy wolne od papierosów zostaną wytyczone w najbliższych miesiącach, najpóźniej do 2020 roku.

Pierwsze miasto we Włoszech

Dziennik "Il Gazzettino" podkreślił, że Brugnaro rzucił tym samym duże "wyzwanie". Dodano też, że o swym zamiarze burmistrz zawiadomił w Pałacu Dożów na konferencji z udziałem przedstawicieli władz wielu metropolii z całego świata.

Gazeta zauważa, że Wenecja stałaby się w ten sposób pierwszym miastem we Włoszech, gdzie zabronione będzie palenie w miejscach publicznych.

Nie jest to pierwszy zakaz, który ma zostać wprowadzony w Wenecji. Rok temu informowaliśmy o tym, że w rozporządzeniu policji i straży miejskiej pojawił się zakaz siadania na ziemi i na schodach w centrum, a od około miesiąca do historycznego centrum nie mogą wpływać duże statki wycieczkowe. Ponadto, w Wenecji nie można na razie otworzyć nowego sklepu i lokalu gastronomicznego z żywnością na wynos.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane