• rozwiń

"To cudowne miasto ma za sobą dramatyczne chwile". Burmistrz apeluje do turystów

Wenecja. Test MOSE przebiegł pomyślnie Odtwórz: Wenecja. Test MOSE przebiegł pomyślnie
Wenecja. Test MOSE przebiegł pomyślnie "Źródło: mosevenezia.eu"

Przyjeżdżajcie do Wenecji, miasto żyje - zachęca turystów burmistrz Luigi Brugnaro po niedawnej powodzi. Z takim zaproszeniem do miasta, odwiedzanego co roku przez 20 milionów osób, zwrócił się po raz pierwszy w reakcji na odwoływanie rezerwacji w hotelach.

Odnosząc się do danych branży hotelowej o masowym odwoływaniu rezerwacji w następstwie katastrofalnej listopadowej powodzi w Wenecji, burmistrz oświadczył w poniedziałek, że "przesada nigdy nie wychodzi na dobre".

- To cudowne miasto ma za sobą dramatyczne chwile, ale one już minęły - zapewnił Brugnaro. Następnie dodał: Wenecja "zaczęła znów żyć, jest czysta i spokojna". Zaapelował do mediów, by w sposób "obiektywny i poprawny" informowały o tym, co dzieje się w mieście.

- Należy zatem powiedzieć, że Wenecja, która zawsze doświadczała problemów, pozostaje miastem czystym, dostępnym, otwartym - przekonywał burmistrz.

Anulowane rezerwacje

Z przedstawionej wcześniej analizy danych federacji właścicieli hoteli wynika, że tak zwana wysoka woda (acqua alta), która kilka razy zalała w połowie listopada Wenecję, wywołując ogromne straty i paraliż, zniechęciła wielu potencjalnych turystów.

Po tej powodzi w prawie 300 hotelach w historycznym centrum wskaźnik anulowanych rezerwacji sięgnął 45 proc.

Coś takiego wydarzyło się po raz pierwszy - podkreśliła federacja przypominając, że hotele zawsze wypełnione są tam niemal do ostatniego miejsca.

Za niemające precedensu zjawisko uznano też to, że faktycznie wstrzymany został proces rezerwacji na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Dotychczasowe mają zostać jeszcze definitywnie potwierdzone przez turystów tuż przed ich przyjazdem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane