• rozwiń

Temat: Grecki dramat

Media: Warren Buffett kupił grecką wyspę. Za 15 mln euro

Buffett kupił grecką wyspę. Za 15 mln dolarów Odtwórz: Buffett kupił grecką wyspę. Za 15 mln dolarów
Foto: White House, Private Islands Online | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Buffett kupił wyspę za 15 mln euro | Video: Buffett kupił grecką wyspę. Za 15 mln dolarów

Amerykański miliarder i inwestor Warren Buffett oraz włoski biznesmen Alessandro Proto kupili za 15 mln euro jedną z greckich wysp - donosi grecki tygodnik "Proto Thema". Położona w Zatoce Sarońskiej wyspa Św. Tomasza ma 1,21 ha powierzchni i znajduje się 20 minut rejsu motorówką od Koryntu i zaledwie 45 minut od Aten.

Grecja posiada nawet 6 tys. wysp, ale tylko 10 proc. z nich jest zamieszkałych. Część z nich jest wystawiona na sprzedaż przez prywatnych właścicieli. Jedną z takich wysp kupił ponoć Buffett wraz z Proto. Jak podaje "Proto Thema" do transakcji miało dojść w czwartek. Mężczyźni planują inwestycje w nieruchomości na wyspie.

Wiele możliwości

W przeszłości Buffett, którego majątek magazyn "Forbes" szacuje się na 67,6 mld dolarów, mówił, że Grecja jest pełna możliwości i jest wielu ludzi chętnych do inwestowania w tym kraju.

Porozumienie Grecji ze strefą euro zakłada utworzenie funduszu, do którego Ateny przekażą majątek wart do 50 mld euro przeznaczony do prywatyzacji. Wg mediów w jego skład mogą wejść wyspy, rezerwaty przyrody czy działki z antycznymi ruinami.

Grecja ostatnio zgodziła się rozmawiać o sprzedaży wysp, z których wiele jest niezamieszkanych i nie ma rozwiniętej infrastruktury. Noblista Joseph Stiglitz, który opowiadał się za umorzeniem długu dla Grecji, jest zdania, że sprzedaż wysp mogłaby być ważną częścią kampanii prywatyzacyjnej. Jednak - jak podkreśla - nie ma to być szalona wyprzedaż, która "oznaczałaby oddanie dziedzictwa za nic". Należałoby poczekać na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości w Grecji i ustabilizowanie się cen - argumentuje Stiglitz.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
miki_kowalski
Pojedyńczą osobę nawet stać na taki zakup a większość się zastanawia czy dzisiaj jem obiad czy dopiero za kilka dni,
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
usmiech_prezesa
Polska juz zostala rozsprzedana. Zaczyna sie wyprzedaz Grecji. To jest wlasnie ta "wolnosc i demokracja".
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane