• rozwiń

Brytyjski rząd ma program aktywizacji młodych. Dofinansuje bary ze striptizem

Brytyjski rząd ma program aktywizacji młodych. Dofinansuje bary ze striptizem
Foto: Shutterstock Foto: Dofinansowanie wynosi 2275 funtów

Brytyjski Departament Pracy i Emerytur (DWP) płaci ponad 2 tys. funtów barom ze striptizem oraz podobnym lokalom, aby te zatrudniły młode (18-24 lata), bezrobotne osoby.

Kluby ze striptizem i salony masażu w Wielkiej Brytanii, które oferują młodym ludziom pracę w pełnym wymiarze czasu przez co najmniej 26 tygodni, mogą ubiegać się o 2275 funtów dofinansowania. Jest jednak warunek. Zatrudnione osoby nie będą pracować w charakterze "performera" ani "wykonywać czynności seksualnych".

Od szatniarki do prostytutki

Fiona Mactaggart z Partii Pracy podniosła ostatnio sprawę w Parlamencie i zażądała informacji dotyczących liczby osób, które zostały zatrudnione po to, aby się prostytuować. Dodała, że spotkała kobiety, które zaczynały od pracy w szatniach, aby później świadczyć usługi seksualne.

DWP twierdzi, że kieruje młode osoby do pracy w lokalach ze striptizem tylko na ich prośbę. Dokument przygotowany ostatnio przez departament wyraźnie precyzuje miejsca pracy w przemyśle rozrywkowym, gdzie pracodawcy mogą otrzymać dotację rządowe na zatrudnianie młodych osób.

Mogą to być m.in osoby zaangażowane w sprzedaż, produkcję, dystrybucję produktów związanych z seksbiznesem, pracownicy "pomocniczy" w klubach ze striptizem, tacy jak recepcjonistka, sprzątaczka i  barmanka oraz operatorzy kamer, technicy dźwięku, producenci i reżyserzy filmów pornograficznych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (9)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
jan pierwszy
.... bliska relacja rządów Polski i W. Brytanii zaowocuje tym że u nas rząd też wyjdzie z taką inicjatywą, proponuję nazwać ten program ,,jajka na twardo +"
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Zosia I
Osoby te nie będą wykonywać czynności seksualnych,i to jest OK ale co z widzami, co z ich erekcją?Czy to czynność seksualna?
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane