• rozwiń

Temat: Brytyjskie referendum

Podatki na Wyspach w górę. "Nie będzie tak różowo, jak w UE"

Podatki na Wyspach w górę. "Nie będzie tak różowo, jak w UE"
Foto: Shutterstock Foto: Brytyjczyków czekają wyższe podatki

Brytyjski minister finansów George Osborne oświadczył we wtorek, że Wielka Brytania będzie musiała podnieść podatki i ograniczyć wydatki budżetowe dla sprostania ekonomicznym wyzwaniom, wynikającym z jej wystąpienia z Unii Europejskiej.

- Zamierzamy absolutnie zapewnić ludziom bezpieczeństwo fiskalne, zamierzamy pokazać krajowi i światu, że rząd potrafi żyć za swe własne środki - powiedział Osborne radiu BBC.

"Absolutnie tak"

Zapytany, czy oznacza to podwyżki podatków i cięcia wydatków, odpowiedział: "Absolutnie tak".

Wskazał również, że wyjście z UE utrudni Wielkiej Brytanii uporanie się z obecnymi wewnętrznymi perturbacjami rynkowymi.

- Znajdujemy się w przedłużonym okresie ekonomicznych dostosowań w Zjednoczonym Królestwie, dostosowujemy się do życia poza UE i nie będzie to pod względem ekonomicznym tak różowe jak życie wewnątrz UE. Sądzę, że możemy zapewnić wyraźny plan - powiedział.

Nowy kandydat, czyli kto?

Osborne odniósł się także do rozłamu, jaki pojawił się w Partii Konserwatywnej.

- Nie popieram żadnego kandydata w tym momencie. Byłem całkowicie pochłonięty w przekonywaniu za pozostaniem w UE i ponieważ połowa mojej partii chciała opuścić UE, nie sądzę, abym był odpowiednią osobą, która może w tym momencie znów ją połączyć - powiedział Osborne.

Zobacz: Brexit a raty kredytów

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane