• rozwiń

Temat: Internet

Brytyjczycy o Brexit pytali Google po referendum. Pierwszych pięć pytań rozkłada na łopatki

Foto: PAP/EPA Foto: Brytyjczycy o Brexit pytali Google, ale głównie dopiero po głosowaniu w referendum

Co to jest Unia Europejska? Co oznacza wyjście z UE? Jak wiele państw należy do UE? - to jedne z najczęściej zadawanych przez Brytyjczyków pytań w wyszukiwarce Google. Problem w tym, że odpowiedzi na pytania szukano tuż po czwartkowym referendum.

Za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zagłosowała większość osób głosujących w czwartkowym referendum ws. Brexitu. Co ciekawe dane z Google Trends pokazują, że wielu z nich decyzję mogło podjąć nie wiedząc o co chodzi w referendum i jakie będą realne konsekwencje Brexitu.

Skąd to wiadomo?

Otóż Google Trends, czyli narzędzie Google, które pokazuje, jakich rzeczy internauci wyszukują w wyszukiwarce Google, dwie godziny po zamknięciu urn odnotowało, że w Wielkiej Brytanii nastąpił 250 proc. wzrost zapytań dotyczących referendum. Wśród najczęściej zadawanych pytań znalazły się:

1. Co oznacza wyjście z UE?

2. Co to jest Unia Europejska?

3. Jakie państwa są w Unii Europejskiej?

4. Co stanie się jeśli wyjdziemy z Unii Europejskiej?

5. Jak wiele państw jest w Unii Europejskiej?Brexit

Brytyjczycy zagłosowali w referendum za opuszczeniem UE. Za Brexitem w czwartkowym referendum zagłosowało 51,9 proc. wyborców, a 48,1 proc. za pozostaniem we Wspólnocie.

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników w piątek premier David Cameron zapowiedział, że poda się do dymisji - ze stanowiska ma ustąpić do października. Decyzja Brytyjczyków zatrzęsła globalnymi rynkami.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane