• rozwiń
  • WIG20 2335.40 +0.79%
  • WIG30 2687.21 +0.75%
  • WIG 60305.15 +0.76%
  • sWIG80 11692.92 +0.32%
  • mWIG40 4102.08 +0.67%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:01

Dostosuj

Berlin chce przejąć firmy z Londynu

Berlin chce przejąć firmy z Londynu
Foto: Wikimedia Commons Foto: Berlin jest dobrym miejscem do prowadzenia biznesu - przekonują władze miasta w listach do brytyjskich firm

Po referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej władze Berlina intensywnie zabiegają o przyciągnięcie do siebie brytyjskich przedsiębiorstw, które poszukują nowych siedzib w UE - napisał dziennik "Tagesspiegel".

Cornelia Yzer (CDU), odpowiedzialna w berlińskim Senacie za sprawy gospodarcze, już w piątek, dzień po brytyjskim referendum, wysłała pierwsze pisma do tamtejszych firm. W pismach przekonywała je do przeniesienia swoich siedzib do stolicy Niemiec.

Start-upy w Berlinie

"Berlin leży w zasięgu ręki jako alternatywa dla Londynu. Jesteśmy międzynarodowym miastem, mówi się u nas po angielsku i już jesteśmy w Europie numerem jeden, jeśli chodzi o start-upy" - cytuje "Tagesspiegel" fragment jednego z wysłanych listów.

Kolejne setki tego rodzaju pism mają zostać wysłane w nadchodzących tygodniach - powiedział gazecie rzecznik senackiego departamentu gospodarki, technologii i badań.

- Berlin może jak najbardziej okazać się wygranym Brexitu - powiedział burmistrz stolicy Niemiec Michael Mueller, wskazując, że już teraz ponad 1000 brytyjskich przedsiębiorstw ma w Berlinie swoje oddziału, a wiele firm jeszcze przed referendum przeniosło do tego miasta swe główne siedziby.

23 czerwca większość Brytyjczyków (51,9 proc.) zagłosowała za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej. Przed takim krokiem ostrzegało wielu ekonomistów oraz przedstawicieli biznesu.

Berlin oddaje hołd ofiarom zamachu:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane