• rozwiń
  • WIG20 2372.33 +0.07%
  • WIG30 2722.04 +0.07%
  • WIG 60959.72 +0.03%
  • sWIG80 11989.42 -0.64%
  • mWIG40 4183.30 -0.01%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wielkie odliczanie do brexitu. Minister: May znajdzie sposób, by przyjęto umowę

Tusk: potrzebujemy marzycieli i marzeń Odtwórz: Tusk: potrzebujemy marzycieli i marzeń
Tusk: potrzebujemy marzycieli i marzeń "Źródło: Reuters"

Theresa May znajdzie sposób, by umowa w sprawie brexitu została zaakceptowana przez parlament - ocenił w środę minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt podczas wizyty w Singapurze.

- Gdy Theresa May powróci z zapewnieniami, których oczekuje od UE, że pozostająca na stole umowa nie będzie początkiem permanentnego trzymania nas w unii celnej, (...) znajdzie sposób, by przepchnąć ją przez parlament - powiedział Jeremy Hunt, który przebywa z wizytą w Singapurze.

Szef brytyjskiego MSZ pytany o przeprowadzenie nowego referendum odparł, że byłoby to szkodliwe dla demokracji a konsekwencje nieopuszczenia Unii byłyby "destrukcyjne".

Co po brexicie?

Hunt w niedawnym wywiadzie dla BBC Radio 4 ocenił, że gospodarka Singapuru jest przykładem takiej, na którą powinno zwrócić uwagę Zjednoczone Królestwo po wyjściu ze Wspólnoty.

- Z punktu widzenia modelu gospodarczego są pewne rzeczy, których możemy się nauczyć - powiedział minister, zastrzegając jednak, że nie chce "naśladować modelu społecznego czy politycznego" tego azjatyckiego państwa.

W ostatnich miesiącach wśród deputowanych rządzącej Partii Konserwatywnej pojawiały się głosy, że po brexicie kraj powinien stworzyć gospodarkę z niższymi podatkami, jak w Singapurze.

Odliczanie

Umowa rozwodowa z UE miała być poddana pod głosowania 11 grudnia. Zdaniem premier Theresy May, gdyby obecna propozycja została poddana pod głosowanie, to byłoby to równoznaczne z porażką rządu.

Następna debata nad umową regulującą opuszczenie Unii Europejskiej planowane jest na drugi tydzień stycznia.

Ostatecznie Wielka Brytania powinna opuścić Unię 29 marca 2019.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane