• rozwiń

Temat: Wielka Brytania

Ameryka apeluje o "pragmatyczne i łagodne" negocjacje ws. Brexitu

Foto: PAP/EPA/ RAINER JENSEN Foto: Amerykański minister finansów Jack Lew oraz minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble

Amerykański minister finansów Jack Lew wezwał w czwartek Unię Europejską i brytyjskich przywódców, by podczas negocjacji ws. Brexitu byli pragmatyczni i elastyczni. Lew wypowiadał się po spotkaniu w Berlinie z ministrem finansów Niemiec Wolfgangiem Schaeublem.

"Wierzymy, że w najlepszym interesie Europy, Stanów Zjednoczonych i gospodarki światowej leży" takie zakończenie rozmów na linii Bruksela-Londyn, by Wielka Brytania była "silnie zintegrowana" z Unią Europejską - ocenił Lew na konferencji prasowej po spotkaniu z Schaeublem.

- Naszym zdaniem kluczowe jest, by negocjacje przebiegły w pragmatyczny, transparentny i łagodny sposób, a obie strony wykazały elastyczność - dodał.

"I obyśmy mieli możliwy do przyjęcia przez obie strony i polubowny wynik" tych rozmów - wyraził nadzieję amerykański minister finansów.

Spotkanie z nowym ministrem

Lew potwierdził również, że jeszcze w czwartek spotka się z nowym brytyjskim ministrem finansów Philipem Hammondem. Rozmowy odbywają się w ramach europejskiej podróży amerykańskiego ministra; jej celem są dyskusje na temat posunięć, które pozwolą na utrzymanie wzrostu gospodarczego oraz stabilności po decyzji Brytyjczyków o wyjściu z UE.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane