• rozwiń

Brakuje nawet waty i rękawiczek. Strajk służby zdrowia w Grecji

Brakuje nawet waty i rękawiczek. Strajk służby zdrowia w Grecji
Foto: Flickr (CC BY-NC 2.0)/ Alex Proimos Foto: Związkowcy oświadczyli, że protestują przeciw "stopniowemu demontażowi służby zdrowia"

Lekarze, pielęgniarki i zarządcy regionalnych szpitali państwowych w Grecji rozpoczęli w środę 24-godzinny strajk w proteście przeciw złej sytuacji w publicznej służbie zdrowia. W niektórych szpitalach brakuje nawet waty czy rękawiczek - alarmują związkowcy.

Tylko w Atenach pracownicy państwowych szpitali przerwali pracę na cztery godziny. We wszystkich strajkujących placówkach przyjmowane są nagłe przypadki.

Życie pacjentów zagrożone

Związkowcy oświadczyli, że protestują przeciw "stopniowemu demontażowi służby zdrowia". Przedstawiciele syndykatu pielęgniarek i pielęgniarzy wskazali w środę w greckiej telewizji, że bez obsady pozostają tysiące etatowych stanowisk, co odbija się m.in. na funkcjonowaniu pogotowia ratunkowego i zagraża życiu pacjentów, a wynagrodzenie za nadgodziny wypłacane jest z dużym opóźnieniem.

Według strony związkowej istnieją szpitale, w których brakuje najbardziej podstawowych artykułów, takich jak wata czy lateksowe rękawiczki. Aby leczenie chorych było możliwe, produkty te kupują w okolicznych aptekach i przynoszą do szpitala krewni pacjentów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane