• rozwiń

Tania ropa zamraża pensje w BP. Koncern znów tnie koszty

Tania ropa zamraża pensje w BP. Koncern znów tnie koszty
Foto: BP Foto: Grupa BP zdecydowała o zamrożeniu podstawy wynagrodzeń

Tania ropa uderza w koncerny naftowe. BP ogłosił właśnie, że zamraża podstawę wynagrodzenia w całej grupie, ze względu na konieczność obniżenia kosztów - pisze Reuters. I przypomina, że w ciągu ostatniego roku koncerny naftowe pozbywały się aktywów w celu zabezpieczenia płynności finansowej i wypłat dla akcjonariuszy.

Wiele firm przyspieszyło cięcia w wydatkach kapitałowych i operacyjnych, zamrażało także niektóre projekty.

Największe koszty

Reuters dodaje, że wynagrodzenia w sektorze naftowym są główną częścią kosztów operacyjnych. BP zatrudniał 83 tys. pracowników w 20130 roku i zapłacić im 13,6 mld dolarów.

- Trudniejsze otoczenie zewnętrzne w 2015 roku oznacza, że musimy podjąć szereg działań - podkreślił w wiadomości skierowanej w poniedziałek do pracowników Bob Dudley, dyrektor operacyjny koncernu. - Jednym ze środków jest zamrożenie podstawy wynagrodzenia na 2015 rok - dodał.

Reuters podaje, że rzecznik BP nie chciał komentować treści wiadomości wewnętrznej skierowanej do pracowników, ale potwierdził krok dotyczący zamrożenia wynagrodzeń.

W grudniu BP ogłosił warty 1 mld dolarów program cięcia tysięcy miejsc pracy na całym świecie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane