• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Boeing przejmie Embraera? Producenci samolotów potwierdzają rozmowy

Najnowocześniejszy samolot wąskokadłubowy świata w Warszawie Odtwórz: Najnowocześniejszy samolot wąskokadłubowy świata w Warszawie
Najnowocześniejszy samolot wąskokadłubowy świata w Warszawie "Źródło: TVN 24"

Amerykański koncern lotniczy Boeing oraz brazylijski producent samolotów Embraer potwierdziły w piątek, że prowadzą rozmowy na temat potencjalnego połączenia spółek.

Firmy uprzedzają we wspólnym oświadczeniu, że jakiekolwiek potencjalne transakcje podlegałyby zatwierdzeniu przez brazylijski rząd i organy prawne, a także rady i udziałowców obu firm.

Fuzje producentów

Zdobycie zgody brazylijskiego rządu na zakup Embraera może być sporym wyzwaniem dla Boeinga. Reuters, powołując się na źródła rządowe poinformował, że Brazylia jest otwarta na partnerstwo, ale nie na całkowitą sprzedaż firmy. Według agencji umowa, zgodnie z którą Boeing przejmie kontrolę nad Embraerem, w ogóle nie wchodzi w grę.

"Wall Street Journal" donosi, że Boeing jest otwarty na ochronę miejsc pracy, marki Embraer oraz transakcji, które utrzymają wpływy rządu Brazylii w oddziale Embraer Defense.

Rozmowy o połączeniu spółek to odpowiedź na ruch Airbusa, który dwa miesiące temu zdecydował się przejąć kontrolę nad odrzutowcami CSeries, produkowanymi przez Bombardiera. Embraer rywalizuje z kanadyjskim producentem w segmencie komercyjnych odrzutowców liczących od 100 do 150 miejsc.

Na wiadomość o rozmowach dotyczących ewentualnego połączenia notowania akcji Embraera w Nowym Jorku poszybowały w górę o 25 procent.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane