• rozwiń
  • WIG20 2317.17 +0.60%
  • WIG30 2667.09 +0.68%
  • WIG 59852.70 +0.63%
  • sWIG80 11656.13 +0.15%
  • mWIG40 4074.92 +0.95%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Napisz list, dostaniesz piękną farmę. Aukcja otwarta dla wszystkich, ale są pewne warunki

Napisz list, dostaniesz piękną farmę. Aukcja otwarta dla wszystkich, ale są pewne warunki
Foto: www.bluebirdhillfarmessaycontest.com Foto: Bluebird Hill mieści się w Bennett, niedaleko małego miasteczka w Chatham County w Północnej Karolinie

Certyfikowaną, ekologiczną farmę na aukcji wystawiła jej właścicielka - Norma Burns. Zamiast przekazać posiadłość rodzinie czy pracownikom chce ją oddać temu, kto wygra konkurs na esej. Stawia jednak pewne warunki.

Tematem eseju na dwieście słów jest "Dlaczego chcemy posiadać i prowadzić Bluebird Hill Farm". Termin nadsyłania prac mija 1 czerwca. By wziąć udział w konkursie należy wpłacić 300 dolarów wpisowego.

Organiczna farma

Farma Bluebird Hill mieści się w Bennett w Chatham County w Północnej Karolinie. Gospodarstwo ma 12,88 akrów i ekologiczny certyfikat USDA.


Burns, uznany architekt, stała się rolnikiem z zamiłowania. Prowadzi Bluebird Hill od 18 lat - rosną tu zioła, warzywa, wyjątkowe kwiaty, lokalne rośliny. - Dla mnie nie ma lepszego powołania w życiu niż uprawy ekologiczne -  przekonuje. Jednocześnie zaznacza, że "czas ruszyć dalej".

Fama ma wartość ok. 450 tys. dolarów. Ale Burns nie odda jej byle komu. Zwycięzca konkursu nie może być sam i co najmniej jedna osoba w parze ma zmieścić się w limicie wieku 25-50 lat.

- Czekam na parę o podobnych poglądach, która ma doświadczenie i szkolenie w zakresie rolnictwa ekologicznego i jest gotowa i zdolna do spędzenia tu długich dni ciężkiej pracy, której wymaga rolnictwo - argumentuje.

Zwycięzca ma też pokryć koszty przeniesienia własności gospodarstwa, w tym wszystkie podatki.

 

Willa za 250 mln dolarów. To rekord:


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane