• rozwiń

Kup pan rurę, czyli Black Friday po rosyjsku

Zakupy online zmieniają oblicze Black Friday Odtwórz: Zakupy online zmieniają oblicze Black Friday
Zakupy online zmieniają oblicze Black Friday

Ubrania, buty, kosmetyki i elektronika - to właśnie te rzeczy cieszą się największym wzięciem podczas trwającego właśnie Black Friday, czyli dnia wyprzedaży w sklepach. Nie są to jednak jedyne produkty, które można nabyć ze zniżką. W Rosji oferowane są również przecenione... pręty zbrojeniowe i rury.

Pręty zbrojeniowe, które teraz można kupić ze zniżką, to najpopularniejszy towar z asortymentu sklepu internetowego NLMK - podał w piątek dziennik gospodarczy "Wiedomosti".

Spora zniżka

Teraz można je nabyć ze zniżką w wysokości 1000 rubli (niecałe 15,6 USD) za tonę. Zwykła cena prętów wynosi, w zależności od rodzaju tego wyrobu, od 32 tys. do 35 tys. rubli (ok. 498-545 USD) za tonę.

Z kolei zakłady ZTZ z obwodu moskiewskiego - producent rur współpracujący z Gazpromem - oferuje w dniach od 29 listopada do 3 grudnia zniżki na rury o średnicy od 530 mm do 1420 mm.

Tego rodzaju rury mogą być wykorzystywane do budowy rurociągów przemysłowych i o ogólnym przeznaczeniu. Jednak z obecnej promocji nie mogą skorzystać firmy sektora naftowo-gazowego.

Zakłady NLMK zajmowały w 2018 roku 12. miejsce wśród najbogatszych przedsiębiorstw prywatnych w Rosji w rankingu czasopisma "Forbes". Głównym akcjonariuszem firmy jest biznesmen Władimir Lisin.

Z badań marketingowych wynika, że 70 proc. Rosjan planuje iść na zakupy w czarny piątek; w zeszłym roku gotowych do udziału w wyprzedażach było 67 proc. Przy czym, ponad połowa (57 proc.) Rosjan nie wierzy, że obniżki cen w tym dniu są realne.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane