• rozwiń

Temat: Szczyt klimatyczny

Bill Gates o porozumieniu w Paryżu: trzeba pomóc biedniejszym

Bill Gates o porozumieniu w Paryżu Odtwórz: Bill Gates o porozumieniu w Paryżu
Foto: www.dts-nachrichtenagentur.de Wikipedia | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Bill Gates wierzy, że osiągnięte porozumienie pomoże w przyszłości obniżyć emisję gazów cieplarnianych | Video: Bill Gates o porozumieniu w Paryżu

To historyczne wydarzenie - tak o porozumienie zawartym na szczycie klimatycznym w Paryżu mówi Bill Gates. Założyciel Microsoftu liczy, że kolejne lata przyniosą dalsze działania na rzecz środowiska i rozwoju czystych źródeł energii.

- Jestem optymistą i wierzę, że osiągnięte porozumienie i następne szczyty pomogą w przyszłości obniżyć emisję gazów cieplarnianych. Niezbędne będą jednak innowacje - powiedział Gates w wywiadzie dla CNN.

Pomoc biedniejszym

- Pamiętajmy, że tutaj chodzi o poprawę zdrowia ludzi żyjących w różnych częściach świata. Tak długo, jak będziemy mieli do czynienia z epidemiami wielu chorób rozwijających się w ekstremalnych warunkach pogodowych jak na przykład malaria, powinniśmy pomagać krajom, których nie stać na walkę z globalnym ociepleniem - dodał.

- Jeżeli sprawimy, że powietrze będzie czystsze to pytanie "kto za to wszystko ma zapłacić?" nie będzie aż takie trudne, chociaż myślę, że będzie punktem spornym do samego końca - zaznaczył miliarder.

Bill Gates oraz 27 innych wiodących przedsiębiorców przedstawiło w Paryżu inicjatywę na rzecz promowania czystej energii i walki ze zmianami klimatu, Breakthrough Energy Coalition. Poparcie dla projektu zapowiedziało ok. 20 krajów.

Ponadto, założyciel Microsoftu wraz z Barackiem Obamą, Francois Hollandem i premier Indii Narendrą Modim, ogłosił powstanie funduszu badawczo-rozwojowego wspierającego działania z obszaru energetyki odnawialnej i walki z globalnym ociepleniem. Sam Bill Gates wsparł fundusz kwotą w wysokości 2 mld dol.

Szczyt klimatyczny w Paryżu. Co z polskim węglem?

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane