• rozwiń

Biden: oczekujemy od Ukrainy bardziej zdecydowanej walki z korupcją

Foto: Sergey Dolzhenko PAP/EPA Foto: Biden o Ukrainie: oczekujemy bardziej zdecydowanej walki z korupcją

Stany Zjednoczone widzą na Ukrainie oznaki wzrostu gospodarczego, lecz oczekują od jej władz bardziej zdecydowanych kroków w walce z korupcją – oświadczył w poniedziałek w Kijowie wiceprezydent USA Joe Biden.

- Moskwa powinna zakończyć prowadzoną przez nią okupację suwerennego terytorium Ukrainy. Krym pozostaje suwerennym terytorium Ukrainy – podkreślił w wypowiedzi dla prasy po spotkaniu z prezydentem Petrem Poroszenką.

W odniesieniu do konfliktu w Donbasie, gdzie mimo zawieszenia broni wciąż dochodzi do walk między ukraińskimi siłami rządowymi a wspieranymi przez Rosję separatystami, wiceprezydent USA zwrócił uwagę, że jedyną drogą uregulowania tego sporu jest realizacja ustaleń z Mińska.

- Jesteśmy przekonani, że najlepszym sposobem zakończenia konfliktu w Donbasie jest droga demokratyczna, określona w mińskich porozumieniach. Zawarte w nich zobowiązania powinny być realizowane przez obie strony. Mińskie porozumienia nie odniosą sukcesu, jeśli Rosja nie wypełni swoich zobowiązań i jeśli prezydent (Władimir) Putin nie zrealizuje swoich obietnic, które niejednokrotnie składał przed prezydentem (USA Barackiem) Obamą, przed wami i wspólnotą międzynarodową – oświadczył Biden.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
andrzej_buras
Biden: oczekujemy od Ukrainy bardziej zdecydowanej walki z korupcją- zażartował, wypakowując kolejną transzę dolarów na wojnę z separatystami i na łapówki dla oligarchów na zbrojenie swoich prywatnych armii.
  • 0
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane