• rozwiń

300 mln dolarów dla Białorusi. Kolejna transza kredytu

Boom demograficzny u sąsiadów. Białoruś wzorem dla Polski Odtwórz: Boom demograficzny u sąsiadów. Białoruś wzorem dla Polski
Boom demograficzny u sąsiadów. Białoruś wzorem dla Polski "Źródło: TVN24 BiS"

W czwartek Białoruś otrzymała 300 mln dol. kredytu od Eurazjatyckiego Funduszu Stabilizacji i Rozwoju - poinformowały "Biełorusskije Nowosti". To już czwarta transza pożyczki. Od 2016 roku Białoruś otrzymała łącznie od tego funduszu 1,4 mld dol.

Na mocy porozumienia białoruskiego rządu z Eurazjatyckim Bankiem Rozwoju z 2016 r. Mińsk ma otrzymać od eurazjatyckiego funduszu 2 mld dol. kredytu w siedmiu transzach.

Po przelaniu w dwóch transzach na rzecz Białorusi 800 mln dol., dalsze wypłaty wstrzymano jednak jesienią ubiegłego roku. Według większości komentatorów było to związane ze sporem surowcowym toczącym się między Mińskiem i Moskwą.

Przelewy wznowiono po rozmowach prezydentów Rosji i Białorusi, jakie miały miejsce 3 kwietnia. Po ich zakończeniu ogłoszono, że udało się rozwiązać problemy sporne w relacjach dwustronnych.

Poprzednią transzę w wysokości 300 mln dol. Mińsk otrzymał pod koniec kwietnia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane