• rozwiń

Białoruś boi się o swojego rubla. Wprowadza prowizję od wymiany walut

Białoruś boi się o swojego rubla. Wprowadza prowizję od wymiany walut
Foto: president.gov.by Foto: Łukaszenka boi się o białoruską walutę?

Białoruski Bank Narodowy wprowadził tymczasową, 30-procentową prowizję od wymiany obcej waluty na terenie całego kraju - wynika z oświadczenia banku.

"Biorąc pod uwagę rosnący popyt na waluty obce na krajowym rynku walutowym, podjęta została decyzja o wprowadzeniu tymczasowej, 30-procentowej prowizji od zakupu waluty od firm i osób prywatnych" - głosi komunikat służby prasowej białoruskiego banku.

Firmy i banki mają płacić prowizję przy zakupie waluty na rynku, a obywatele w czasie transakcji w banku. "Zebrane prowizje popłyną do budżetu" - czytamy.

Silniejsza waluta

W czwartek białoruski prezydent Aleksander Łukaszenka powiedział, że ostatnie osłabienie rubla nie wpłynie na współpracę pomiędzy Białorusią a Rosją. Oświadczył jednak, że ze względu na słaby kurs rubla transakcje handlowe między tymi krajami nie powinny być rozliczane w tej walucie.

- Współpracując z Rosją powinniśmy domagać się płatności w jakiejś silnej walucie, jak dolar czy euro - stwierdził. - Wicepremier poinformował mnie, że pierwsze lody już przełamano. Wielu rosyjskich nabywców naszych produktów płaci już w dolarach - dodał.

Rosja jest największym partnerem handlowym Białorusi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane