• rozwiń
  • WIG20 2178.45 -1.30%
  • WIG30 2476.84 -1.30%
  • WIG 57893.77 -0.95%
  • sWIG80 11662.64 +0.46%
  • mWIG40 3760.36 -1.29%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:13

Dostosuj

Temat: Włochy

Gigantyczne centrum handlowe obok włoskiego lotniska

Lotnisko Heathrow do rozbudowy Odtwórz: Lotnisko Heathrow do rozbudowy
Lotnisko Heathrow do rozbudowy

Obok lotniska Orio al Serio we włoskim Bergamo otwarto powiększone centrum handlowe, które tym samym stało się jednym z największych obiektów tego typu w tej części Europy. Centrum ma korzystać na ruchu pasażerskim, a i port lotniczy może zyskać w opinii podróżujących.

Rozbudowane centrum handlowe w Bergamo pomieści 280 butików, 50 restauracji, supermarket i kino, w którym będzie można oglądać filmy na największym w Europie ekranie. Oriocenter zwiększy zatrudnienie o około 600 osób, do ponad 2,5 tys. pracowników.

Sklepy przy lotnisku

Jak donoszą włoskie media, to największy tego typu obiekt. Dzięki funduszom inwestorów powierzchnia została powiększona o ponad 35 tys. metrów kwadratowych, osiągając łącznie 105 tys. mkw.

Problematyczne pozostaje tylko połączenie z lotniskiem, bo odbywa się jedynie  przejściem podziemnym.

Jednak mimo to, swoje dobre funkcjonowanie Oriocenter zawdzięcza właśnie bliskości lotniska. Port w Bergamo jest popularny szczególnie ze względu na loty tanich linii lotniczych Ryanair. W zeszłym roku wylądowało tu 11,2 mln pasażerów, a planowany jest dalszy rozwój Orio Al Serio.

Jak przypomina portal thelocal.it, jeszcze kilka lat temu to właśnie lotnisko było wymieniane przez podróżnych jako jedno z najgorszych na świecie. Ale port w Bergamo zyskuje na popularności i obecnie jest trzecim najpopularniejszym po Rzymie i Mediolanie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane