• rozwiń
  • WIG20 2165.26 -0.39%
  • WIG30 2451.64 -0.50%
  • WIG 57051.21 -0.43%
  • sWIG80 11419.64 -0.28%
  • mWIG40 3640.90 -0.81%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:46

Dostosuj

Zaventem podnosi się z zamachu. Lotnisko nieczynne do niedzieli włącznie

Foto: PAP/EPA Foto: Zaventem podnosi się z zamachu. Lotnisko nieczynne do niedzieli włącznie

Zarząd lotniska w Zaventem pod Brukselą poinformował w czwartek, że będzie ono nieczynne do niedzieli 27 marca włącznie. Zamachy bombowe, które miały tam miejsce we wtorek, spowodowały ogromne zniszczenia w hali odpraw.

Informacja o przedłużającym się zamknięciu lotniska została zamieszczona na Twitterze przez zarządcę tego międzynarodowego portu lotniczego. Pasażerowie, których rejsy miały zaczynać się lub kończyć w Zaventem, zostali poproszeni o skontaktowanie się z odpowiednimi liniami lotniczymi.

Od wtorku w Brukseli nie ląduje ani nie startuje żaden samolot. Lotnisko jest nadal zamknięte nie tylko z powodu zniszczeń, ale również ze względu na trwające dochodzenie po zamachach. Przewoźnicy kierują samoloty do Liege lub na lotnisko w Charleroi.


 

Lotniska zastępcze

Komplikacje związane z wyłączeniem lotniska w Brukseli mogą stać się poważniejsze z końcem tygodnia,

gdy rozpoczną się dwutygodniowe ferie szkolne w Belgii – zauważa agencja AFP.

We wtorkowych samobójczych zamachach w stolicy Belgii zginęło co najmniej 31 osób, a ok. 300 zostało rannych. Na lotnisku doszło do eksplozji dwóch ładunków wybuchowych. Trzeci – znaleziony przez policję w rumowisku – nie został zdetonowany. Zginęło tam co najmniej jedenaście osób.

Do eksplozji doszło także w kolejce podziemnej pomiędzy stacjami Schuman i Maelbeek w bezpośrednim sąsiedztwie Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady UE. Zginęło tam ok. 20 osób.

Do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych przyznało się tzw. Państwo Islamskie (IS).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane