• rozwiń

Bank Światowy da Białorusi 250 mln dolarów kredytu

Bank Światowy da Białorusi 250 mln dolarów kredytu

Bank Światowy udzieli Białorusi kredytu w wysokości 250 mln dol., m.in. na modernizację drogi Mińsk-Grodno – poinformował w piątek przedstawiciel Ministerstwa Transportu i Komunikacji w Mińsku. Odpowiednie porozumienie zostało podpisane w czwartek.

Projekt, na który ma zostać przeznaczona pożyczka, przewiduje modernizację niektórych odcinków trasy M6 Mińsk-Grodno oraz działania na rzecz rozwiązania problemu kolejek na granicy z Polską poprzez

uproszczenie procedur celnych.

Lepiej na przejściu granicznym

Dzięki realizacji projektu w części dotyczącej procedur na granicy planowane jest zwiększenie przepustowości przejścia granicznego Bruzgi-Kuźnica Białostocka z 700 ciężarówek dziennie do 1700 ciężarówek.

Białoruski wiceminister transportu Alaksiej Awramienka zapowiedział, że realizacja projektu rozpocznie się od remontu drogi Mińsk-Grodno.

Równolegle ma zostać unowocześniony system koordynacji ruchu drogowego, który pozwoli kierowcom na bieżąco informować odpowiednie służby o problemach na drodze.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Klapek
A w praktyce waluta pójdzie do Rosji. Robotnikom zapłacą "wróbelkami". Nie od dziś wiadomo, że Białoruś to taka "tylna furtka" Putina na dostawę towarów i dóbr objętych embargiem.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane