• rozwiń

Wolą walczyć niż wypłacać odszkodowania. Duża firma odcina się od papierosów

Wolą walczyć niż wypłacać odszkodowania. Duża firma odcina się od papierosów
Foto: TVN 24 Foto: AXA Group jest w posiadaniu akcji i obligacji koncernów tytoniowych wartych łącznie ponad 1,7 mld dolarów

AXA, jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych na świecie, kończy inwestycje w sektor tytoniowy. Planuje sprzedaż posiadanych papierów wartościowych, wycenianych obecnie na ponad 1,7 mld dolarów, chcąc zapobiegać chorobom wywoływanym przez szkodliwe substancje.

Swoją decyzję spółka tłumaczy szkodliwym wpływem papierosów na zdrowie ludzi na całym świecie. Co roku aż sześć milionów osób umiera z powodu chorób wywołanych paleniem tytoniu.

Ponadto AXA chce w ten sposób przekonać rządy wielu krajów do wprowadzenia restrykcji tak, aby zmniejszyć liczebność społeczeństwa uzależnionego od palenia tytoniu.

Uniknąć choroby

AXA Group jest w posiadaniu akcji i obligacji koncernów tytoniowych wartych łącznie ponad 1,7 mld dolarów. Stanowi to jednak jedynie 0,6 proc. całkowitej wartości emitowanych przez spółki papierów wartościowych.

Jak zaznaczył główny ubezpieczyciel AXA ds. zdrowia, rezygnując z dalszych inwestycji spółka chce zapobiegać niepożądanym konsekwencjom niż wypłacać świadczenia osobom chorym.

Zapowiedź spółki zbiega się z corocznym szczytem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Genewie, gdzie kraje członkowskie podejmą temat prowadzenia globalnej polityki zdrowia publicznego.

Zobacz: Nowy pomysł na e-papierosy

 



Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane