• rozwiń

Temat: Rubel

Apple zawiesza internetową sprzedaż w Rosji. Przez "ekstremalny" spadek rubla

Apple zawiesza internetową sprzedaż w Rosji. Przez "ekstremalny" spadek rubla
Foto: Flickr (CC BY-SA 3.0) Foto: Koncern zawiesił sprzedaż internetową swoich produktów w Rosji

Technologiczny gigant firma Apple wstrzymał internetową sprzedaż swoich produktów. Wszystko przez "ekstremalny" spadek rubla - informuje Market Watch.

Koncern z Cupertino w Kalifornii, który słynie m.in. ze sprzedaży smartfonów poinformował, że chwilowo zawiesił sprzedaż internetową swoich produktów w Rosji. Wszystko przez gwałtowny spadek wartości rosyjskiej waluty. Rubel stracił dziś względem dolara ponad 15 proc., a od początku roku około 120 proc.

Decyzja banku

Po nocnej interwencji banku centralnego, który podniósł stopy o 6,5 pkt. proc. do 17 proc., o godzinie ósmej czasu polskiego, kurs dolara wobec rubla spadł do 58 rubli. Czyli wrócił do poziomu z 12 grudnia.

Później notował już regularne spadki wartości, by o godz. 10 ustabilizować się na poziomie około 65 rubli za dolara. Po godzinie 11 nad ranem rubel już tylko tracił. O godz. 13.11 za dolara płacono 80 rubli. Od godziny 13.13 za jedno euro dawano 100 rubli. Są to nowe antyrekordy rubla.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane