• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Apple zdetronizuje Spotify? Szykuje nową usługę muzyczną

Apple zdetronizuje Spotify? Szykuje nową usługę muzyczną
Foto: Flickr (CC BY-SA 3.0) Foto: Apple wraz z producentem słuchawek Beats intensywnie pracuje nad wprowadzeniem na rynek nowej usługi muzycznej opartej na zasadach subskrypcji

Apple wraz z producentem słuchawek Beats, którego kupił w zeszłym roku, intensywnie pracuje nad wprowadzeniem na rynek nowej usługi muzycznej opartej na streamingu i subskrypcji. Nowy produkt ma stanowić konkurencję m.in. dla bardzo popularnego Spotify.

Apple kupił amerykańskiego producenta sprzętu audio Beats w maju ubiegłego roku za 3 miliardy dolarów. Już wtedy eksperci wskazywali, że gigantowi z Cupertino bardziej niż na słuchawkach zależało na raczkującym serwisie streamingowym Beats Music.

Zwrot ku artystom

Właśnie m.in. na nim ma być oparta nowa usługa Apple. "Drugą nogą" ma stanowić iTunes Radio.

Mocno zaangażowani w nowy projekt są Trent Reznor, lider zespołu Nine Inch Nails i producenci muzyczni Dr Dre oraz Jimmy Iovine (założyciele i szefowie Beats).

W przeciwieństwie do Spotify, Apple nie zaoferuje jednak bezpłatnej usługi transmisji strumieniowej (Spotify pozwala na to jesli zgodzimy się słuchac reklam między piosenkami). Jak podkreślają eksperci, bezpłatnie dostępna muzyka - nawet gorszej jakości i z reklamami - zniechęca użytkowników do wykupowania subskrypcji.

Ponadto, decyzja o wprowadzeniu obowiązkowej płatności może być także zwrotem ku środowiska artystów, którego część jak choćby Taylor Swift, Garth Brooks i The Black Keys, sprzeciwia się polityce Spotify, wskazując, że serwis nie wynagradza odpowiednio muzyków.

Notowania Apple'a zyskują na wartości o 0,70 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane