• rozwiń

Temat: Rosja

Rubel rośnie, ceny iPhone'ów w Rosji spadają

Rubel rośnie, ceny iPhone'ów w Rosji spadają
Foto: shutterstock.com Foto: Najnowszy model iPhone'a 6 z pamięcią 16 GB kosztuje obecnie w sklepie internetowym 48,990 rubli (945 dol.)

Apple odpowiada na wzrost kursu rubla. Amerykański gigant obniża o 10 proc. ceny iPhone'ów sprzedawanych za pośrednictwem swojego sklepu internetowego do Rosji. Ale to i tak dużo więcej niż płacą za nie Amerykanie.

Najnowszy model iPhone'a 6 z pamięcią 16 GB kosztuje obecnie w sklepie internetowym 48,990 rubli (945 dol.), podczas gdy poprzednio obowiązująca kwota wynosiła 53,990 rubli (1042 dol.) - informuje "The Moscow Times".

Co z rublem?

Cena jednak nadal znacznie przekracza poziom ceny detalicznej za urządzenia Apple'a, która obowiązuje w Stanach Zjednoczonych.

Za Oceanem bowiem za najnowszy model telefonu Apple'a trzeba zapłacić 649 dol.

W zeszłym roku amerykański gigant, podniósł ceny iPhone'ów aż o 70 proc., aby uchronić swoje marże od wpływ rubla, którego wartość spadała w szybkim tempie.

W wyniku zachodnich sankcji, spowolnienia gospodarczego i spadku cen ropy, a co za tym idzie znacznego spadku kursu rubla do dolara, firmy sprzedające towary z zagranicy były zmuszone do ponoszenia wyższych kosztów importu.

Mimo korekty ceny Apple'a mogą być jednak tylko tymczasowe. Wielu ekspertów spodziewa się bowiem, że w najbliższych miesiącach nastąpi ponowne osłabienie rubla. Analitycy z Raiffeisenbank przewidują w czerwcu spadek wartości rosyjskiej waluty o 20 proc. w stosunku do dolara.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane