• rozwiń
  • WIG20 2190.93 +0.71%
  • WIG30 2523.74 +0.95%
  • WIG 56772.23 +0.81%
  • sWIG80 11473.97 -0.67%
  • mWIG40 3941.03 +1.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Grecy mają swój sposób na parawaning. Aplikacja zamiast ręcznika

Grecy mają swój sposób na parawaning. Aplikacja zamiast ręcznika
Foto: Shutterstock Foto: Parawaning to nie tylko polski problem

Grecy nowymi technologiami walczą z parawaningiem. Stworzyli aplikację, która pozwala turystom zarezerwować leżak na plaży.

Mowa o bezpłatnej aplikacji o nazwie „Plazz”, którą uruchomiła firma Marketing Greece. System zainstalowany na smartfonie, tablecie, czy komputerze pozwala na zarezerwowanie miejsca na popularniejszych greckich plażach. Wśród nich są m.in. plaże w pobliżu Aten, na Mykonos, Korfu, Santorini, czy Zakynthos. 

Rezerwacja

Co ważne miejsce na piasku, czy leżaku można „zaklepać” z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Oznacza to, że nie ma potrzeby na wstawania w wakacje bladym świtem, aby zająć na plaży (otoczyć parawanem - stąd parawaning) najlepsze miejsce. A do takich sytuacji w ostatnich latach nagminnie dochodzi w turystycznych miejscowościach w Polsce.

Oczywiście parawaning to nie tylko polski problem. Z podobnym zjawiskiem można spotkać się m.in. we włoskich, czy hiszpańskich kurortach. Nic więc dziwnego, że w niektórych z nich np. hiszpańskim Costa Blanca wprowadzono prawo, które zabrania pozostawiania na plaży parasoli, czy ręczników pod karą grzywny.

Na czym polega tzw. parawaning? Zobacz materiał wideo:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane