• rozwiń

Anonymous wydają wojnę dżihadystom. Pomszczą ofiary zamachu na "Charlie Hebdo"

Anonymous wydają wojnę dżihadystom Odtwórz: Anonymous wydają wojnę dżihadystom
Foto: youtube.com | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Anonymous ostrzegają terrorystów | Video: Anonymous wydają wojnę dżihadystom

Grupa hakerska Anonymous poinformowała, że pomści ataki na "Charlie Hebdo" i będzie wyłączać strony internetowe dżihadystów. Grupa opublikowała oświadczenie i film, w którym podkreśla, że "wolność słowa ucierpiała poprzez nieludzką zbrodnię".

Jak informuje "The Guardian", grupa hakerów Anonymous wydała oświadczenie i opublikowała wideo potępiające ataki na "Charlie Hebdo", w których zginęło 12 osób, w tym dziennikarze.

Działania w sieci

Film zaczyna się przesłaniem o treści: "to wiadomość dla Al-Kaidy, Państwa Islamskiego i innych terrorystów". Klip został opublikowany na koncie belgijskiej odnogi Anonymous.

Na nagraniu widać osobę w charakterystycznej masce Anonymousa, która siedzi przy biurku i czyta. Na ekranie widoczny jest też hashtag #OpCharlieHebdo (operacja Charlie Hebdo). W pewnym momencie głos mówi: "wypowiadamy wojnę przeciwko wam terroryści".

I dodaje, że grupa będzie śledzić i zamykać wszystkie strony i konta na portalach społecznościowych związane z terrorystami, aby pomścić tych, którzy zginęli.

Grupa Anonymous zrzesza aktywistów internetowych z całego świata, sprzeciwiających się ograniczaniu wolności obywatelskich. Sami nazywają siebie "haktywistami". W 2012 roku zostali zaliczeni przez magazyn "Time" do setki najbardziej wpływowych grup i osób na świecie. Zasłynęli atakami na strony rządów, grup religijnych i korporacji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (27)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
agnieszka_adamczyk
Niech ktosi Mi Blagam powie wykonawce i tytul piosenki ktora leci w tyle
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane