• rozwiń

Temat: Internet

Anonymous walczą z dżihadystami. Przejęli 800 kont na Twitterze i Facebooku

Anonymous walczą z dżihadystami. Przejęli 800 kont na Twitterze i Facebooku
Foto: facebook Foto: Hakerzy z Anonymous pokazali, że realizują swoje obietnice

Blisko 800 kont na Twitterze i Facebooku oraz 50 adresów e-mailowych należących do osób powiązanych z Państwem Islamskim przejęli hakerzy z Anonymous. Zaledwie przed miesiącem wypowiedzieli dżihadystom wojnę.

W nagraniu umieszczonym w serwisie YouTube hakerzy zapowiedzieli, że pomszczą atak na redakcję “Charlie Hebdo”, w którym zginęło 12 osób i będą zwalczać terrorystów.

Na opublikowanym nagraniu znalazła się osoba w charakterystycznej masce Anonymousa, która siedzi przy biurku i czyta. Na ekranie widoczny jest też hashtag #OpCharlieHebdo (operacja Charlie Hebdo). W pewnym momencie głos mówi: "wypowiadamy wojnę przeciwko wam terroryści".

Wojna hakerów

I dodaje, że grupa będzie śledzić i zamykać wszystkie strony i konta na portalach społecznościowych związane z terrorystami, aby pomścić tych, którzy zginęli.

W piątek do sieci trafiło kolejne nagranie Anonymous. Hakerzy podkreślali w nim, że będą “polować na dżihadystów i zamykać ich strony internetowe, konta w mediach społecznościowych”.

“Od teraz nie ma dla was bezpiecznego miejsca w sieci. Zostaniecie potraktowani jak wirus, z którym będziemy walczyć. Od teraz internet należy do nas" - mówi głos w filmie Anonymous.

Kim są?

Grupa Anonymous zrzesza aktywistów internetowych z całego świata, sprzeciwiających się ograniczaniu wolności obywatelskich. Sami nazywają siebie "haktywistami".

W 2012 roku zostali zaliczeni przez magazyn "Time" do setki najbardziej wpływowych grup i osób na świecie. Zasłynęli atakami na strony rządów, grup religijnych i korporacji.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane