• rozwiń

Walka hakerów? Anonymous krytykują Lizard Squad

Walka hakerów? Anonymous krytykują Lizard Squad
Foto: sxc.hu Foto: Hakerzy z Lizard Squad zaatakowali wczoraj także usługi XBox Live i Playstation Network

Międzynarodowa grupa aktywistów Anonymous zaapelowała do hakerskiej grupy Lizard Squad, aby "wycofała się" i przestała atakować Tor. To darmowe oprogramowanie i strona będące jednym z najbardziej efektywnych miejsc do komunikacji szyfrowanej. Korzystał z niego m.in Edward Snowden, były współpracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), który ujawnił tajne informacje o masowej inwigilacji zarówno obywateli USA, jak i obcokrajowców.

Tor chroni tożsamość użytkowników oraz ich działalność w sieci przed analizą ruchu, co czyni go jedną z najważniejszych usług internetowych na świecie.

 

Grupa Anonymous, która sama jest odpowiedzialna za cyberataki na rządy, firmy i organizacje religijne apeluje do "Jaszczurek", by wycofały się hakowania Tor-u, bo to ogranicza komunikację krajom Trzeciego Świata.

Poza tym, "ludzie potrzebują tego serwisu z powodu skorumpowanych rządów" - jak Anonymous napisali na Twitterze.

Hakerzy z Lizard Squad zaatakowali w święta XBox Live i Playstation Network. W wyniku ataku, dokonanego za pomocą metody DDos użytkownicy konsoli mieli przez kilka godzin problem z logowaniem. Grupa wyjaśniła, że na początku zaatakowała obie sieci “dla zabawy”, ale potem chciała zmusić Microsoft i Sony do wzmocnienia bezpieczeństwa.

Nie jest jasne dlaczego zaatakowali następnie Tor. Część ekspertów twierdzi, że Lizard Squad wywodzi się z Rosji, ale brakuje dowodów, by móc to potwierdzić.
Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane