• rozwiń
    • WIG20 2212.15 +1.32%
    • WIG30 2500.06 +1.21%
    • WIG 57986.45 +0.99%
    • sWIG80 11453.40 +0.21%
    • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Największy browar na świecie zwalnia szefa. Za jazdę pod wpływem alkoholu

Największy browar na świecie zwalnia szefa. Za jazdę pod wpływem alkoholu
Foto: AB In Bev Foto: AB In Bev to największy browar świata

Till Hedrich, szef niemieckiego oddziału Anheuser-Busch In Bev, największego na świecie producenta piwa, pełnił swoją funkcję mniej niż pół roku. Właśnie stracił pracę za spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu.

44-letni Hedrich objął stanowisko szefa niemieckiego oddziału Anheuser-Busch In Bev w styczniu.

30 kwietnia Niemiec spowodował wypadek samochodowy na autostradzie na południe od Monachium. Jak się okazało, jechał na podwójnym gazie.

Szok i niedowierzanie

- Jesteśmy firmą, która produkuje alkohol. W związku z tym mamy ścisłe wewnętrzne przepisy oraz zalecenia dla konsumentów, jak korzystać z napojów alkoholowych - powiedział rzecznik piwnego giganta Oliver Bartelt.

Firma stosuje politykę "zero tolerancji" dla swoich pracowników, którzy prowadzą pod wpływem alkoholu. Zatrudnieni w browarze doskonale zdają sobie sprawę, że ewentualne złamanie tych przepisów grozi także złamaniem ich kariery. - Byliśmy zszokowani, gdy dowiedzieliśmy się o wypadku Hedricha, który w pracy był wzorem do naśladowania - podkreślił Bartelt.

Hedricha zastąpi tymczasowo Stuart MacFarlane, dyrektor grupy ds. operacji w Europie.

Anheuser-Busch In Bev powstała w 2008 roku w wyniku fuzji belgijsko-brazylisjkiej grupy In Bev z amerykańskim Anheuser-Busch. Koncern jest właścicielem m.in. takich marek, jak Budweiser, Beck i Corona. W ub. roku gigant zanotował sprzedaż na poziomie 47,1 mld dolarów.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane