• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: USA

Saneczkarze z USA przeszli do historii jeszcze przed igrzyskami

Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty Odtwórz: Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty
Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty "Źródło: TVN24 BiS"

Reprezentacja USA w saneczkach przeszła do historii jeszcze przed rozpoczęciem zimowych igrzysk w Pjongczangu. Jako pierwsza olimpijska ekipa w Stanach Zjednoczonych przyjęła wsparcie w bitcoinach - poinformował jeden z portali poświęcony temu środkowi płatniczemu.

Olimpijska reprezentacja USA składa się z dziesięciorga saneczkarzy - siedmiu mężczyzn i trzech kobiet. Dyscyplina nie jest popularnym sportem zimowym w Stanach Zjednoczonych, co sprawia, że drużyna musi szukać różnorodnych źródeł finansowania.

Pierwszym, który przekazał darowiznę w tej formie jest Ty Danco, były saneczkarz, obecnie pracujący na Wall Street.

O walucie

Bitcoin to kryptowaluta, która zyskała popularność przede wszystkim w Chinach, Europie i Stanach Zjednoczonych dzięki możliwości przeprowadzania relatywnie tanich transakcji z jej użyciem. System tych operacji może funkcjonować bez konieczności centralnego zarządzania obrotem.

W ciągu roku wartość wirtualnej waluty wzrosła o około 2000 procent. W tym czasie bitcoin odnotował kilka poważnych wahnięć - ostatnie najpoważniejsze między 8 a 12 listopada, kiedy jego cena spadła z 7,9 tys. dolarów do 5,5 tys. dol. przed dalszym wzrostem.

W czwartek około godziny 9:00 trzeba za niego zapłacić nieco ponad 17 tysięcy dolarów, czyli około 60 tysięcy złotych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane