• rozwiń

Miliardy na Wielkanoc. Pójdą głównie na jedzenie i słodycze

Na półkach waszyngtońskiego supermarketu nie brakuje słodyczy. Jednak im bliżej świąt, tym szybciej schodzi tego typu asortyment. Amerykańska Krajowa Federacja Sprzedawców Detalicznych spodziewa się świątecznych wydatków na poziomie 16,4 mld dolarów. Czyli średnio 140,62 dolarów na rodzinę. To o 62 centy więcej niż w ubiegłym roku.

Z racji domowego charakteru tych świąt, znaczna część pieniędzy - 5,3 mld dolarów - przeznaczona zostanie na jedzenie. 2,2 mld Amerykanie wydadzą na cukrowe baranki, czekoladowe króliczki i inne

słodycze.

Na coś innego

Sprzedawcy mają nadzieję, że podczas świąt Amerykanie wydadzą pieniądze zaoszczędzone na paliwie. Do tej pory nie przenieśli tych wydatków. Wg danych rządowych wewnętrzny popyt wzrósł w lutym zaledwie o 0,1 proc. - i to po dwóch miesiącach spadków.

To wynik wzrostu oszczędności Amerykanów, lecz także ostrej zimy. Jednak ta już się skończyła i handlowcy liczą na to, że Amerykanie będą zmieniać garderobę, wydając na nią 2,9 mld dolarów.

Być może zmiana sezonów "podkręci" konsumpcję.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane