• rozwiń

Trump w Białym Domu. Amerykanie sprawdzają, jak emigrować do Kanady

Trump w Białym Domu. Amerykanie sprawdzają, jak emigrować do Kanady

Oficjalna strona internetowa Ministerstwa ds. Obywatelstwa i Imigracji Kanady zawiesiła się we wtorek, po pierwszych informacjach, że Donald Trump zostanie wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Według agencji AP nominowany przez Partię Republikańską Donald Trump został we wtorek wybrany na 45. prezydenta USA.

Dla części obywateli USA to fatalna wiadomość. Podczas kampanii prezydenckiej wielu przeciwników Trumpa zapowiadało w serwisach społecznościowych i w rozmowach z amerykańskimi mediami, że w przypadku zwycięstwa kandydata republikanów, zastanowią się nad emigracją do Kanady.

Pierwsze informacje o tym, że wybory wygra Trump sprawiły, że zainteresowanie tym tematem wzrosło lawinowo.Dane z Google Trends pokazują, że fraza "move to Canada" (przenosiny do Kanady) gwałtownie zyskuje na popularności w internetowej wyszukiwarce. Ostatni znaczący wzrost zainteresowania tym hasłem odnotowano w 2004 roku, gdy George W. Bush został wybrany prezydentem USA na kolejną kadencję.

Na Twitterze zaczęły się też pojawiać zrzuty ekranu z komunikatem o błędzie serwera, który wyświetlał się na stronie, gdzie można starać się o wizę imigracyjną, obywatelstwo lub azyl w Kanadzie. Jak pisze "The Guardian" strona miała się zawiesić ze względu na ogromną liczbę użytkowników próbujących na nią wejść jednocześnie.
 

W lutym wyspa Cape Breton na kanadyjskim wybrzeżu Atlantyku promowała siebie jako spokojne schronienie dla Amerykanów, szukających ucieczki po tym, jak gospodarzem Białego Domu zostanie Donald Trump. - Nie ma sprawy, przyjmiemy wszystkich uchodźców. Potrzebujemy ludzi. Im nas więcej, tym weselej - mówił wówczas jeden z mieszkańców.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane