• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: USA

Wyszli na ulice w obronie klimatu. Protest przeciwko amerykańskiej polityce paliwowej

100 dni prezydentury Donalda Trumpa. Co jego obietnicami? Odtwórz: 100 dni prezydentury Donalda Trumpa. Co jego obietnicami?
100 dni prezydentury Donalda Trumpa. Co jego obietnicami? "Źródło: tvn24bis"

Tysiące osób przybyłych z całych Stanów Zjednoczonych demonstrowało w pobliżu gmachu Kongresu USA przeciwko spodziewanym fatalnym skutkom polityki klimatycznej i paliwowej prezydenta Donalda Trumpa dla środowiska naturalnego.

Demonstranci zaczęli się gromadzić już we wczesnych godzinach porannych, a około południa ruszyli ulicami Waszyngtonu pod Biały Dom, który tłum protestujących otoczył z kilku stron.

"Demonstrujemy przeciwko całemu programowi paliwowemu prezydenta Trumpa i wierzymy, że można posunąć się naprzód w rozwiązywaniu tej kwestii, jeśli ludzie zabierają głos w kluczowych sprawach i wyrażają swe zdanie poprzez masowe manifestacje" - głosi komunikat wydany przez organizatorów protestu.

Demonstranci, którym sprzyjała w stolicy USA piękna, słoneczna pogoda, wypełnili wczesnym popołudniem większość głównych ulic Waszyngtonu. W sobotnich pochodach wzięli udział, wśród wielu innych znanych postaci, aktor Leonardo DiCaprio i były wiceprezydent Al Gore.

Studniówka Trumpa

Demonstracja zbiegła się z zakończeniem pierwszych stu dni urzędowania prezydenta Donalda Trumpa, którego rząd nie ukrywa swego sceptycznego stosunku do wyników badań naukowych dotyczących niekorzystnych zmian klimatycznych na Ziemi i wycofał się z wielu programów ochrony środowiska naturalnego zainicjowanych przez poprzednika - Baracka Obamę.

Trump dał w swej polityce priorytet wzrostowi gospodarczemu przed zapobieganiem niekorzystnym zmianom w środowisku człowieka.

Tydzień wcześniej w Waszyngtonie odbyła się podobna demonstracja, której uczestnikami byli pracownicy naukowi uniwersytetów z całych Stanów Zjednoczonych. Protestowali przeciwko cięciom w wydatkach na badania naukowe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane